Hareket Halindeyken Besleme Üzerine | Hamile ve Anne
Kolik Nedir? Nasıl başa çıkılır?
Düz veya İçe Dönük Göğüs Uçlarının Tedavisi (Niplette)
Bezi Bırakma ve Psikoloji Gelişim
Bebeklerde Gaz Sancısını ve Koliği Gidermenin Yolları
Hareket Halindeyken Besleme Üzerine
25 Ocak 2010

Her ne kadar bugün anneler bebeklerini kafe, mağaza, restoran ve AVM’lerde besleyebiliyorlarsa da, dışarıda ve hareket halindeyken besleme rutinlerini sürdürme konusunda kuşkuları devam etmektedir. Bu konuda aklınıza takılabilecek noktalara gelin beraberce bakalım.

Her şeyden önce sevgili anneler, unutmayın ki dışarıdayken bebeğinizi emzirmeniz kesinlikle kabul gören bir durumdur. Emzirebilmenin size sağlayacagı en büyük kolaylık, bebeğiniz beslenmek istediği anda onu doyuracak besinin elinizin altında olmasıdır. Aslıda dışarıdayken bebeğinizi emzirmek, bebeğinizi beslemenin en doğal, en hijyenik ve en sağlıklı yoludur. Anne sütünün, mükemmel besin bileşimi, bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bunu sürdürebiliyor olmaktan ötürü kendinizle gurur duymalısınız. İyi birşey yapıyorsunuz ve buna devam edin!

Dışarıdayken bebeğinizi besleyecek, size özel alanlar bulmak da aslına bakarsanız giderek kolaylaşmaktadır. Çok sayıda alışveriş merkezi, mağaza, bebek mağazası ve hipermarkette özel beslenme odaları mevcuttur. Buralarda bebeğinizi emzirebilir, biberon ile besleyebilir veya bezini değiştirebilirsiniz.

Başlangıç için size önerimiz evinizde pratik yapmak olacak. Bu size toplum içerisinde bebeğinizi emzirme konusunda daha çok güven verecektir. Emzirme sırasında eşarp, paşmina veya şal gibi herhangi bir örtüyü kullanmak sizi daha da rahatlatacaktır hatta çoğu insan sizin bebeğinizi emzirdiğinizi anlamayacak, sadece ona sarıldığınızı düşünecektir.

Esnek besleme

Tek başına gezi planlarınız varsa veya işe geri dönmeyi düşünüyorsanız, yapabileceğiniz bir diğer şey de sütünüzü sağmaktır. Böylece nerede olursanız olun, bebeğinizin sütünüzün faydalarından yararlanacaktır, hatta eşiniz de bebeğinizi besleme keyfine varabilecektir.

Başta zor gibi görünse de, pratik yaparak süt sağımını oldukça kolay hale getirilebilirsiniz, özellikle size uygun bir göğüs pompası kullanırsanız. Philips Avent Eletrikli Göğüs Pompasını veya piyasadaki diğer ürünlerden birini seçerseniz, sütünüzü sağmak çok daha kolay ve hızlı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede verilen bilgilerin profesyonel doktor tavsiyesi yerine geçmeyeceğini unutmayınız. Eğer ciddi belirtiler ve doktor tavsiyesi gerektiren durumlar söz konusuysa doktorunuza danışınız. Philips AVENT bu bilgilerin yanlış amaçlarla kullanılması sonucunda olabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.

GİZLİLİK POLİTİKASI

YASAL UYARI
Bu blogdaki tüm fotoğraflar ve yazılar Philips AVENT'e ait olup, izinsiz kopyalanması ya da herhangi bir yerde kullanılması 5846 sayılı FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNA göre yasaktır. İzinsiz kullanım durumunda gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.