Via Kaplar Neden Favorim? | Hamile ve Anne
Kolik Nedir? Nasıl başa çıkılır?
Düz veya İçe Dönük Göğüs Uçlarının Tedavisi (Niplette)
Bezi Bırakma ve Psikoloji Gelişim
Bebeklerde Gaz Sancısını ve Koliği Gidermenin Yolları
Via Kaplar Neden Favorim?
23 Aralık 2010

Geçenlerde bir arkadaşım “Ben bu kaplarla aşk yaşıyorum resmen Müge” dedi, Via Kaplar için. Neden mi? Kilo alımını izledikleri miniği ne kadar yoğurt yedi, çorbasının ne kadarını bitirdi şıpın diye söylüyor doktoruna, miniğinin gramını artıracak her cc çok iyi gözetimi altında.

Anne olanlar bilir, bebeğiniz ne kadar süt içti, neyi ne kadar yedi ana gündem maddesi oluyor bir süre sonra. Bir New York borsası brokerleri bu kadar rakam obsesiftir, bir de yeni doğum yapmış anne. Şu satırı abartmadan nasıl yazarım bilemedim ama ben de bayılıyorum VIA kaba. Neden mi?

1. İçine ne koyarsanız koyun, akıtmıyor bu kaplar. Gökçe’yi açık havada pikniğe götürdüğümüzde kendi için bal bile koymuşluğu vardır içine eşimin. Gün sonunda ‘Eyvah bal nerde? Battı çanta!!’ paniği ile açtığımızda, Via Kaptaki bala da, balın olduğu çantaya da hiç bir şey olmadığını gördük. Ağızları vidalı olduğundan değil akıtmak, bu kaplar sızdırmıyor bile.

2. İstif istif istif. Malum biz ‘homo accumulus’ bir milletiz. Parisli 38m2’de yaşar, bizim genlerde Orta Asya’nın düzlükleri kodlu olduğundan, biz o metrekarede ancak banyo yaparız. Bebek yapacaksak 3, zaten öyleyse 4 odalı evlere muhakkak taşınırız. Lakin yine de sığmaz, balkon kaparız. Buzluk asmasız, yazdan kurutulmuş domatessiz, anne bahçesinden gelen meyvesiz çalışmaz.

Bebek dediğin şeyin boyutu türev almaksa, ihtiyaçları da integral almaktır. Zira kendine bütçede, evde ve dolapta en geniş yeri açar. İşte Via Kabın varsa, hem asman hem de bol bol anne sütün olur, çünkü bu kabın dibi bir başka kabın kapağına tık diye eklemlenir. Buzlukta anne sütünden legovari gökdelenleriniz olur, bağınız bahçeniz de yanında yaşar gider.

3. Çok iyi FIFO (First In First Out – İlk Giren İlk Çıkar) takibi yaparsınız. Kapların üzerine tarih atabildiğinizden, ilk tüketmeniz gereken anne sütünü kolayca izler, damlası altın olan bu mereti gram ziyan etmezsiniz.

4. Kapları bulaşık makinasında yıkar, kendinize büyük kıyak çekerek sürdürdüğünüz ojeleri birkaç gün daha kullanabilirsiniz.

5. Adaptör kullanarak sütünüzü direkt bu kapların içine sağabilirsiniz. Böylece biberona sağ oradan buraya transfer et, iki kap kirlet derdiniz kalmaz. O gün tüketilecek biberona, stoklayacağınız Via kaba. Hatta biberonunuz da Aventse, başlığı kaba takar öyle de kullanırsınız.

6. Bebek için harika bir oyun aletiniz olur. Balkonlarda mandaldan baloncuk yaptığınız günleri hatırlarsınız. Bir kuzen illa tutuşturmuştur elinize mandalı ve deterjanlı suyu. Üfler, sokaktan gelene geçene baloncuk yapardık biz. İşte bu oyun 6 ay civarında bebeğinizle oynamaya başlayacağınız ve onun zihinsel gelişimini tetikleyecek, şahane bir oyun.

Bebekler bu balonları patlatarak derinlik duysusunu, maddenin şekil değiştirebildiğini ve sebep sonuç ilişkisini öğreniyorlarmış. Avent kabına koyun ılık suyu, içine biraz bebek şampuanı, yanına bir de mandal, işte size baloncuk oyunu. Bunun için ayrıca bir makine almanıza gerek kalmaz. Ayrıca akıtma yapmayacağından dışarıya çıkarken de rahatlıkla yanınıza alabileceğiniz bir şey bu. Bizimki pusetini sürekli protesto ettiğinden, dikkatini bu şekilde dağıtıyor, evin yokuşunu Gökçe’yi kucağa almadan bitiriyoruz.

7. Bebeğinizi 6. ay civarında mama sandalyesine oturtabilecek ve birlikte sofrada zaman geçirebiliceksiniz. Yine bu zaman civarı bebekler dünyayı ağızları ile keşfetmeye başlıyorlar ve gazate, terlik altı, poşet vb. ellerine attıkları her şeyi dişliyorlar. Avent kaplar ve kapakları bebeğinizin ağzına güvenle götürebileceği plastikler.

8. Mobiliteniz artar. Bebeği her gün dışarı çıkarmanın önemi üzerine daha önce yazmıştım. Beslenme ile kaygılarınız mobilitenize ket vurmasın diye Via kaplardan faydalanabilirsiniz. Evin konforunda bebeğinizi bol çeşitle beslemek mümkün, kaplar sayesinde dışarıda da mümkün. Ufak oldukları için çantada çok yer kaplamıyorlar. Böylece bebeğinizin tarhana çorbasını, bisküvisini, yoğurdunu ve meyvesini alabiliyor, sokakta da evin konforundan mahrum kalmıyorsunuz.

9. Bu liste bitmez ama son olarak kendinize de kullanmanızı öneririm bu kapları ben. Yeni anne dediğin ya süt vermeye çalışır ya da kilo. Bu yüzden kan şekerini dengede tutmak çok önemlidir. Gökçe’nin çantasına bir tane de içinde çerez olan bir Via Kap atıyorum ben. Böylece sokaklarda abur cubura saldırmıyorum. Hatta arabaya da bir tane atacağım bir ara.

Kalın sağlıcakla…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede verilen bilgilerin profesyonel doktor tavsiyesi yerine geçmeyeceğini unutmayınız. Eğer ciddi belirtiler ve doktor tavsiyesi gerektiren durumlar söz konusuysa doktorunuza danışınız. Philips AVENT bu bilgilerin yanlış amaçlarla kullanılması sonucunda olabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.

GİZLİLİK POLİTİKASI

YASAL UYARI
Bu blogdaki tüm fotoğraflar ve yazılar Philips AVENT'e ait olup, izinsiz kopyalanması ya da herhangi bir yerde kullanılması 5846 sayılı FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNA göre yasaktır. İzinsiz kullanım durumunda gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.