Süt Poşeti Mi, Süt Saklama Kabı Mı? | Hamile ve Anne
Kolik Nedir? Nasıl başa çıkılır?
Düz veya İçe Dönük Göğüs Uçlarının Tedavisi (Niplette)
Bezi Bırakma ve Psikoloji Gelişim
Bebeklerde Gaz Sancısını ve Koliği Gidermenin Yolları
Süt Poşeti Mi, Süt Saklama Kabı Mı?
28 Kasım 2011

Bu hafta Via Kaplarla ilgili çok soru aldım. Çok anlattığımı düşünüyordum ama demek ki hala söylenecek sözler var:

Via Kapların kullanım ömrü ne kadar?

Bir üst limit yok. Yıpranmaya bağlı tahriş ve çizikler olduysa kullanmayı bırakın.

Via Kapları nereden satın alabilirim?

Bütün Philips Avent ürünleri Mothercare ve Joker mağazalarında satılıyor. Yakınlarınızdaki bir eczaneden de bulma olasılığınız yüksek. Online satın almak istiyorsanız www.e-bebek.com veya www.joker.comtr’den kolayca alabilirsiniz.

10’lu kapların fiyatı dikkatimi çekti. Kerameti ne ki?
Kullanım çeşitliliği ve ömrü. Bebeğiniz -3 aylıkkenden, 36 aylık olana kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hamileyken size sağlıklı atıştırmalık taşır, sonra da ihtiyaçları ile büyüyen bebeğinize.

Ekran Resmi 2016-10-23 11.41.32

Via Kapları nasıl temizlemeliyim?

Ben süngerin yumuşak kısmı ile ve beyaz sabunlu su ile yıkıyorum. Ya da bulaşık makinasının üst rafına (alta değil dikkat) atıyorum. Fırçayla da temizleyebilirsiniz ama benimkilere fırça değmediği için hiç çizik oluşmadı. Bakteri hassasiyet ayarlarınıza göre bebeğininizin ilk 6 ayı boyunca her kullanımdan önce sterilize etmek de isteyebilirsiniz.

Süt poşetleri varken neden Via Kap alayım?

– Poşetleri buzlukta veya dolapta üst üste yığmak nispeten  zor. Via Kaplar ise istiflenmek için yapılmışlar, üstlerine tarih de atılabiliyor. Boşken kapakları üstüste yığıyorum, üstüne de kapları. Doluyken de üst üste monte ediyorum. Hem mutfak dolaplarımda, hem buzdolabımda çok az yer işgal ediyorlar.

– Poşetlerin üzerine donmadan bir şey gelecek olursa içindeki değerli anne sütü ziyan olabiliyor. Via Kap değil akıtmak, vidalı olduğundan içindekini bir damla sızdırmıyor.

Ekran Resmi 2016-10-23 11.41.02

– Sütün en yağlı, yani en faydalı kısmı poşete sıvanıp kalabiliyor. Oysa Via Kaplara adaptör takarsanız pompadan direkt içine sağabiliyor ve sonra biberonun emziğini takıp biberon olarak bebeğinize verebiliyorsunuz.

-Üstelik Via Kaplar geniş oldukları için biberona göre daha rahat temizleniyor ve Via Kap sayınız kadar biberonunuz olmuş oluyor.

Via Kap almak istiyorum. Neye dikkat etmeliyim?

Via Kapların tamamı sterildir. Poşetlerini açar açmaz kullanabilirsiniz. Diyelim süt sağacaksınız ama yanınızda steril edilmiş biberon yok. Bu durumda herhangi bir Via Kap paketi satın alıp sütünüzü hemen sağabilirsiniz.

Via Kapları başka ne şekilde kullanabilirim?

Bizim minik bu aralar ayrana bayılıyor. Ama genelde yürüyüş sırasında yiyip içtiğimizden, içimi zamana yayılıyor. Siz de benim gibi puset, bebek, sırtta çanta hem gezerim hem gezdiririm annesiyseniz, o ayranı hareket halinde içireceksiniz demektir. Dengesi zaten bozuk puseti itip, bir yandan da kurulmuş fare gibi hareketli bir bebeğe sahip olmaya çalışıyorsanız o ayranı muhtemelen yollar içiyordur. Biz ne yapıyoruz? Ayranın kalanını yanımıza aldığımız boş bir Via Kaba koyuyoruz. Döküp saçmadan tüketiyoruz.

Via Kap neymiş anladım gibi. Başka bilgi var mı?
Olmaz mı? Bu notlar mutlaka okunmalı.

Kıssadan hisse: Pompa, biberon ve saklama kaplarını aynı markadan almanızda fayda var. Örneğin hepsini Philips Avent’ten aldıysanız, size inanılmaz bir kullanım pratiği sunuyorlar. Bebekler için Ankastre Set yazısında detayını anlatmıştım.

Philips Avent’in başka ürünlerle fiyatı biraz farklı ama farkın bence kalite dışında haklı sebebi bu kullanım çeşitliliği ve ömrü. Bir Avent ürününün, başka bir üründe kullanılabilmesine bayılacaksınız:

<iframe src=”https://player.vimeo.com/video/26271822″ width=”640″ height=”360″ frameborder=”0″ webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen></iframe>
<p><a href=”https://vimeo.com/26271822″>Avent par&ccedil;aların uyumu ve birbiri yerine kullanımı</a> from <a href=”https://vimeo.com/user7739919″>avent</a> on <a href=”https://vimeo.com”>Vimeo</a>.</p>

Avent parçaları birbiri ile uyumludur ve bebeğinizin büyüyen ihtiyaçlarına cevap vermek üzere dizayn edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede verilen bilgilerin profesyonel doktor tavsiyesi yerine geçmeyeceğini unutmayınız. Eğer ciddi belirtiler ve doktor tavsiyesi gerektiren durumlar söz konusuysa doktorunuza danışınız. Philips AVENT bu bilgilerin yanlış amaçlarla kullanılması sonucunda olabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.

GİZLİLİK POLİTİKASI

YASAL UYARI
Bu blogdaki tüm fotoğraflar ve yazılar Philips AVENT'e ait olup, izinsiz kopyalanması ya da herhangi bir yerde kullanılması 5846 sayılı FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNA göre yasaktır. İzinsiz kullanım durumunda gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.