Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı | Hamile ve Anne
Kolik Nedir? Nasıl başa çıkılır?
Düz veya İçe Dönük Göğüs Uçlarının Tedavisi (Niplette)
Bezi Bırakma ve Psikoloji Gelişim
Bebeklerde Gaz Sancısını ve Koliği Gidermenin Yolları
Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı
19 Ocak 2012

Paranızı fuarda dikkatlice harcayın demiştik son yazıda. Ne gibi mi?

Bebeğiniz için güvenli malzemesi olan oyuncaklar, ilk 4 yıl işinize yarayacak puset, biberon, pompa, emzirme ve süt saklama çözümleri.

Ben Avent Annesi olduğum ve blog üzerinden literatürü yuttuğum için oyuncak ve puset hariç hakimdim konuya. Ama siz bunları biliyor musunuz?

  • Hastane çantanızda neler olmalı?
  • Kolik sizi korkutuyor mu? Kolige karşı en iyi biberon hangisi, biliyor musunuz?
  • Pompa alıp sonra seçiminden pişman olan annelerden olmak istemiyorsunuz… Pompalar çok da pahalı, acaba gerekli mi? Peki hangi pompa en iyisi biliyor musunuz?
  • Emzirmeye başlayınca göğüs uçlarınız çok acıyacak. Doğum sanıcısı bilinir de bu pek bilinmez. Anne sütünü kesinti olmadan bebeğinize vermek ama can acınızı azaltmak için yapabilecekleriniz var. Bunlar neler biliyor musunuz?
  • Bir de emzik konusu var. Sahi emzik seçerken nelere dikkat etmeli?

Aslında biliyor musunuz, meleğiniz kucağınıza geldikten sonraki ilk 1 ay acil ihtiyaçların tümü sizinle ilgili. Bebeğinize süt verip onu sarmaladığınız sürece onun çok fazla bir ihtiyacı olmayacak. O evren değiştirecek tamam, ama asıl sizin evreniniz kayacak. Tek yapabildiği ağlamak, emmek ve altını kirletmek olan bir miniği sürekli ama sürekli besleyecek, kucağınızda tutacak ve temizleyeceksiniz. Geceleri 6-8 saat uyurken, 1,5 saatte bir kalkmaya başlayacaksınız. Bunun ne zor olduğunu tecrübeli anneler bilir. O uykusuzlukla, süregiden yenidoğan taleplerine cevap vermeye çalışacaksınız. Yalnızca siz değil hormonlarınız da fazla mesai yapacak. Ve göğüsleriniz muhtemelen çok acıyacak.

Yani siz bebeğinizinizin iyiliği için kendinize konfor almalısınız bu fuarda. Bu da iyi bir park yatak, yenidoğana uygun bir sling, çok iyi bir pompa, siz azıcık uyurken onu memeden soğutmayacak ve koliğini azaltacak bir biberon ve gramı altın anne sütünü saklayacak bir kap almaktan geçiyor.

Oyuncak konusu zaman içinde gelişecek. Başlangıç için kırılmayan bir ayna, ağza gitse bile zararlı olmayan bir çıngırak ve bir dönence yeterli olur. Sling ve pusetleri burada detaylıca anlatmıştım. Onlardaki fırsatlara da bakabilirsiniz. Gelelim diğer sorularının cevaplarına. Verdiğim linklere iyice bir göz atın ve Avent’i ziyaret edin derim ben.


Bütçesi büyük bebek alışverişinde işinize yarayacak bilgileri edinmiş ve “Avent niye daha pahalı ki?” sorusuna en doğru cevabı almış olursunuz. Ayrıca stand’da Avent ürünleri ile ilgili tavsiyelerini paylaşan anneler arasında bir çekiliş yapılacak ve çok güzel hediyeler verilecek. Belki kazanan siz olursunuz.

Şöyle: Neden Avent’i tavsiye ettiğini yazan 5 anne Yenidoğan Biberon Seti, VIA Mama Saklama Kabı, Çatal, Kaşık ve Bıçak Set’lerinden birini kazanacak. Çekilişte kazananları nasıl takip edeceksiniz? Tabii ki blog uzerinden. İzlemede kalın. Tavsiye bırakan her anneyi de ayrıca sürprizler bekliyor.

Avent ürünlerine %40’a varan indirimlerle sahip olmak istiyorsanız, fuarda Hall 3/G11’deki E-bebek standına uğramanız gerekecek.

E-bebek'te Philips Avent İndirimi

Avent standında satış yok ama bence daha önemlisi var. Bilgi! CNR Hall 1/G130’da görüşmek üzere.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede verilen bilgilerin profesyonel doktor tavsiyesi yerine geçmeyeceğini unutmayınız. Eğer ciddi belirtiler ve doktor tavsiyesi gerektiren durumlar söz konusuysa doktorunuza danışınız. Philips AVENT bu bilgilerin yanlış amaçlarla kullanılması sonucunda olabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.

GİZLİLİK POLİTİKASI

YASAL UYARI
Bu blogdaki tüm fotoğraflar ve yazılar Philips AVENT'e ait olup, izinsiz kopyalanması ya da herhangi bir yerde kullanılması 5846 sayılı FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNA göre yasaktır. İzinsiz kullanım durumunda gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.