Emzirme Haftası’nın Ardından: İpuçları ve Avent İndirimi | Hamile ve Anne
Kolik Nedir? Nasıl başa çıkılır?
Düz veya İçe Dönük Göğüs Uçlarının Tedavisi (Niplette)
Bezi Bırakma ve Psikoloji Gelişim
Bebeklerde Gaz Sancısını ve Koliği Gidermenin Yolları
Emzirme Haftası’nın Ardından: İpuçları ve Avent İndirimi
11 Ekim 2013

Merhaba,

Geçen hafta Emzirme Haftası dolayısı ile düzenlenen Philips Avent etkinliğinde Acıbadem Fulya Hastanesi’nde annelerle Ayşe Öner’i dinlemeye gittik.

Bebek bekleyen heyecanlı ebeveynler, büyük anneler

Şuradan açıkça ilan ediyorum, tapıyorum Ayşe Öner’e: Anne sütünü baş tacı eden, temeli gereksizden ayıran ve doğaldan yana olan tavrını hem radikal buluyorum, hem de güven verici.

Konuşmasını özellikle emzirmeye ayırdığı için, daha önce hiç duymadığım püf noktalarını öğrendim kendisinden. Katılamayanlar için eğitimin videosunu yakında blogdan paylaşacağım.

Ayşe Öner dinamizmiyle yaşsız bir kadın olmanın mümkün olduğunun altını çiziyordu yine.

Ama eğitimde bir konu vardı ki, onu yazmadan geçemeyeceğim.

Hamilelikte göğüs emzirme travmasına nasıl hazırlanır?

Kızımı büyütürken bilseydim hayatımı kesinlikle çok kolaylaştıracak bir bilgiydi bu. Emzirememe sorununa çareleri burada üretmiştik de, bu kısma vakıf olamamıştık.

İşte başlıyorum:

  • Soğan suyu, rakı ve kolonya nazik göğüs ucunu kabalaştırılar.
  • Soğanı blendırdan geçirip suyunu sıkıyor ve tülbente koyuyorsunuz. Sonra bununla göğüs uçlarınıza kompres yapıyorsunuz. Ancak kötü kokacağından, bu yöntem genellikle tercih edilmez.
  • 2. trimester’da haftanın 1-2 günü fıs fıs kolonyalardan alıp göğüs uçlarınıza sıkın veya pamuğa döküp bir altan bir üstten göğüs uçlarınıza dokundurun. Limon kolonyasını sevmiyorsanız lavanta kolonyası da olur.
  • Ancak kolonya çok fazla kurutabilir. O yüzden sabah kolonya sürdüyseniz, akşam lanolinli göğüs ucu kreminizi sürün. Başka markalarda da bulabileceğiniz bu kremin Avent versiyonu renklendiricisiz, koruyucusuz ve parfümsüz. Medilan ve bitki özleri içeriyor.
  • Son trimesterde gün aşırı yapacağınız bu uygulamayı, doğuma az kaldıysa her gün yapabilirsiniz.

Yazıyı Ayşe Öner’in hamileyken deodorant kullanmayın, onun yerine şap taşı kullanın önerisi ile kapatıyorum. Değerli ipuçlarının bütününü yakında video olarak sizlerle paylaşacağım.

Video yayına hazır olana kadar Ayşe Öner’i Philips Avent Facebook sayfasındaki Anne Okulu uygulamamızdan dinleyebilirsiniz. Sorularınız olursa blog’a yorum bırakabilir veya direkt Facebook sayfamıza yazabilirsiniz.

Yazı bitmeden müjdeleyeyim: Philips Avent’in emzirmeye destek olan ürünleri bu ay boyunca Mothercare, Joker ve E-Bebek Mağazaları’nda %35 indirimde. Natural Pompa ise 100 TL’lik özel bir indirimde. 

Bu vesile ile hepinizin Kurban Bayramı’nı kutluyor, sevdiklerinizle güzel bir hafta geçirmenizi diliyorum.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede verilen bilgilerin profesyonel doktor tavsiyesi yerine geçmeyeceğini unutmayınız. Eğer ciddi belirtiler ve doktor tavsiyesi gerektiren durumlar söz konusuysa doktorunuza danışınız. Philips AVENT bu bilgilerin yanlış amaçlarla kullanılması sonucunda olabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.

GİZLİLİK POLİTİKASI

YASAL UYARI
Bu blogdaki tüm fotoğraflar ve yazılar Philips AVENT'e ait olup, izinsiz kopyalanması ya da herhangi bir yerde kullanılması 5846 sayılı FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNA göre yasaktır. İzinsiz kullanım durumunda gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.