Hediye Philips Katı Meyve Sıkacağı | Hamile ve Anne
Kolik Nedir? Nasıl başa çıkılır?
Düz veya İçe Dönük Göğüs Uçlarının Tedavisi (Niplette)
Bezi Bırakma ve Psikoloji Gelişim
Bebeklerde Gaz Sancısını ve Koliği Gidermenin Yolları
Hediye Philips Katı Meyve Sıkacağı
08 Ocak 2015

Kış geldi. Mikroplar kapıda rakip sahada atak yapacak gibi bekliyorlar.

Bağışıklığı kuvvetlendirmek lazım. Antibiyotiğe teslim olmamak için yapılabilecek en iyi şey, kış mevsiminin tezgahında ne varsa onu alıp tüketmek.

Peki biz n’apıyoruz? Hava soğuk diye daha çok çay kahve içiyoruz. Oysa uzatılmış ayakları tutan o sıcacık örgü çorapların tepesinden, keyif vadiyle Facebook ekranından gözümüze uzanan kupaların destek değeri sıfır.

Kereviz, pancar, zencefil süper kontratakçılar olsa da sebzeyi seçerken sabrımızı da cımbızlayan çocuklar ve onların patates, köfte, makarnacı olmasından sorumlu tutulan babalar tarafından hep yedek külubesinde tutuluyorlar, annelerce de tiryaki olduklarının yedeğinde.

Çorba yapıp yemiyorsak bari sularını sıkalım, 2 çay 1 kahve arasına bir sıvı tezgah saati sıkıştıralım diyorum hemşire yani.

Ben evde Gökçe’ye meyve suyunu; şeker içeriği fazla olmasın diye eşimle bana da sebzelerin suyunu sıkıyorum. Zencefili de hiç birinden eksik etmiyorum.

Zira zencefil bir anti-illet kahramanı: antispazmodik, antifungual, antiinflamatuvar, antiseptik, antibakteriyel, antiviral. Bunun yanında bulantı ve pıhtı önleyici, dolaşım uyarıcı, analjezik, gaz giderici, balgam sökücü, kan basıncını düşürücü özellikleri de var.

Bak bir de ne diyorum:

Katı Meyve Sıkacağı alacaksan, yanına tik atacakların bunlar olsun:

  • Tek seferde en çok özsuyunu çıkarabilsin.
  • Kullanımı pratik olsun. Meyveyi sebzeyi sana böldürtmesin. Bütün bütün atabil.
  • Temizliği pratik olsun. Posa oraya buraya sıvanıp kalmasın, rendesini temizlerken elin parçalanmasın.
  • Bardağa dolum yapabilsin, ille de sürahi şart olmasın.
  • Dinazor gibi sesi olmasın, sessiz çalışsın.
  • Plastiği kaliteli olsun, meyve – sebze asidine dayansın.

Bu özellikleri tek seferde sağlayan bir makine var ve yemin etsem başım ağrımaz, vitamin barlarda bile o kullanılır sevgili okuyucu. O da bu:

Philips Viva Collection Katı Meyve Sıkacağı

Tek seferde 2 lt. meyve-sebze suyu sıkar, tasarımı sayesinde 1 dakikada temizlenir, posayı resmen kuru çıkarır ve bardağa özsuyu pıt diye bırakıverir.

Benim favorim 3 portakala yarım cm zencefil. Becerebiliyorsan kıvamlı ve daha sağlıklı olsun diye portakalın sadece dış kabuğunu soy, içindeki beyaz kısmın da suya karışmasını sağla.

philips sikacak hediye

Ben o yüzden #kimkorkarkıştan diyorum. Bu resimle sosyal medyada paylaşım yapan 1 anneye de  Philips Viva Collection Katı Meyve Sıkacağı hediye ediyorum.

Katılım koşulları:

  • INSTAGRAM

Resmi kendi profilinde #kimkorkarkıştan diye paylaşanlar katılmaya hak kazanıyor. Paylaşımından beni de haberdar etmeyi unutma.

  • FACEBOOK

Müge Demirözü ÖZtürk’ü arkadaşı olarak ekleyenler ve bu yazıyı paylaştığım ‘post’u kendi hesabından paylaşanlar katılmaya hak kazanacak. Linki burada.

Var mısın katılmaya?

Nasıl katıldığının bilgisini istersen blog’a yorum olarak bırak ki, gözden kaçırmayalım. Haftaya Perşembe akşamı (15.01.2015) kazanan anneyi hep birlikte öğreneceğiz. Gizli profilleri göremediğimi hatırlatmak isterim. Şimdiden bol şans.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede verilen bilgilerin profesyonel doktor tavsiyesi yerine geçmeyeceğini unutmayınız. Eğer ciddi belirtiler ve doktor tavsiyesi gerektiren durumlar söz konusuysa doktorunuza danışınız. Philips AVENT bu bilgilerin yanlış amaçlarla kullanılması sonucunda olabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.

GİZLİLİK POLİTİKASI

YASAL UYARI
Bu blogdaki tüm fotoğraflar ve yazılar Philips AVENT'e ait olup, izinsiz kopyalanması ya da herhangi bir yerde kullanılması 5846 sayılı FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNA göre yasaktır. İzinsiz kullanım durumunda gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.