Süt Saatim | Hamile ve Anne
Kolik Nedir? Nasıl başa çıkılır?
Düz veya İçe Dönük Göğüs Uçlarının Tedavisi (Niplette)
Bezi Bırakma ve Psikoloji Gelişim
Bebeklerde Gaz Sancısını ve Koliği Gidermenin Yolları
Süt Saatim
21 Ekim 2015

Güncelleme Tarihi: 2 Ekim 2017

Kadınız, anneyiz, bebekli hayata karıştıktan sonra hep tetikte, hep bir hedefe kilitliyiz.

Sütün olması bir çaba, onu artırmak başka, sağabilmek bambaşka. En iyi pompayı, bebeği memeden soğutmayacak biberonları, onu doyuracak en sağlıklı mamaları seçiyor, tıpkı bir labirentten çıkmaya çalışır gibi buluyoruz onu en sağlıklı şekilde yetiştirmenin yollarını.

Sanki tekrar okula dönmüşüz de, yepyeni bir müfredat koymuşlar önümüze. İkmale kalmayalım diye var gücümüzle çalışıyoruz. Evdeki annenin ayrı telaşı var, çalışanın ayrı.

Şimdi çalışan anneler için iyi haberi vermenin sırası:

Untitled design

Çalışan ama iş yerinde süt sağma zorluğu yaşayan anneler için Philips Avent bu seneki Emzirme Haftası kapsamında nefis bir çalışma başlattı: Şirket çalışan kadınlara iş yerinde uygun bir oda ayırabiliyorsa, Philips Avent o odayı “Süt Sağma Odası” haline getiriyor.

Nasıl mı?

  • Odanın bir annenin sütünü en rahat sağabileceği şekilde olabilmesi için danışmanlık veriyor: Süt sağma odası nasıl olur anlatan bir hazırlık kılavuzu hazırlamış. Hijyen, mahremiyet ve rahatlığı öne çıkararak anne süt sağmaya nasıl teşvik edilir, onu anlatıyor. Annenin sütünü en çok miktarda sağabilmesi için meleğin resmiydi, odanın rengiydi ya da yerleşimiydi gibi konularda ücretsiz öneriler veriyor.

Ekran Resmi 2015-10-21 11.01.55

  • Bir de odanın içini annenin sütünü steril bir şekilde sağmasını sağlayan Philips Avent cinleri ile dolduruyor. Yani o odaya ücretsiz natural pompa, sterilizatör, emzirme kiti, süt saklama poşet ve kapları hediye ediyor.

Neden mi?

Philips Avent anne sütünün bebeğe minimum kayıp ve maksimum fayda ile ulaşmasını kendine amaç ediniyor çünkü.

Çünkü Çalışan Destek Vakfı (Çadev) ile beraber yaptığı araştırmadan biliyor ki, işyerinde sütünü sağabilen kadınlar işe daha kolay dönüyor, iş yerine olan sadakati artıyor ve klavye başındaki verimi tırmanışa geçiyor.

Ekran Resmi 2015-10-20 13.02.35

Philips Avent süt sağan anneyi işinde, bebeği ait olduğu evinde, şirketleri de verim kriterinde destekliyor.

Anne olduktan sonra aynı anda birden çok işle uğraşabilme kapasitesi genişleyen ve tam da bu noktada milenyumun ihtiyacı olan çalışan girdisini sağlayan kadınlar için süt odası ne büyük bir motivasyon.

Kurumsal hayattaki tüm anneler için sevinçliyim.

Emziren annenin yanında duran, sütü bebeğe her koşulda ulaştırmaya gayret eden Philips Avent’e sahip olduğu sosyal sorumluluk nedeniyle müteşekkirim.

2 Ekim 2017 tarihiyle gelen edit: 

Süt Saatim Projesi ile 11 ilden 17.228 çalışanı olan 45 firmaya süt odası kuruldu ve 4865 kadın çalışana fayda sağlandı. Dilerim sonraki kadın çalışan siz olursunuz.

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede verilen bilgilerin profesyonel doktor tavsiyesi yerine geçmeyeceğini unutmayınız. Eğer ciddi belirtiler ve doktor tavsiyesi gerektiren durumlar söz konusuysa doktorunuza danışınız. Philips AVENT bu bilgilerin yanlış amaçlarla kullanılması sonucunda olabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.

GİZLİLİK POLİTİKASI

YASAL UYARI
Bu blogdaki tüm fotoğraflar ve yazılar Philips AVENT'e ait olup, izinsiz kopyalanması ya da herhangi bir yerde kullanılması 5846 sayılı FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNA göre yasaktır. İzinsiz kullanım durumunda gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.