Süt Pompası Hakkında Her Şey  | Hamile ve Anne
Kolik Nedir? Nasıl başa çıkılır?
Düz veya İçe Dönük Göğüs Uçlarının Tedavisi (Niplette)
Bezi Bırakma ve Psikoloji Gelişim
Bebeklerde Gaz Sancısını ve Koliği Gidermenin Yolları
Süt Pompası Hakkında Her Şey 
04 Ekim 2016

Pompa deyince bisiklet ya da araba pompası anlamıyorsanız, siz de bir anne; hem de uykusuz annesiniz demektir. Peki melek her 1,5 saatte bir uyanırken nasıl olsa da azıcık uykuya ve huzura kavuşsak?

Süt Pompası Alınmalı Mı?

Ev hanımıysanız da, bir ofise dönecek çalışan bir anneyseniz de alınmalı aslında. Anneyi en kritik yerden yedekler çünkü pompa, gramı altın anne sütünden. Meleğin 1 oyuncağı, 1 tulumu az olsa olur, ama anne sütü olabildiğince çok geçmeli minik boğazından.

inek sutu-2

Diyelim çok uykusuzsunuz ve depresyon köşeden size göz kırpıyor. Bebeğinizi ayına uygun bir biberonla babasına bırakarak anne sütü almaya devam etmesini sağlayabilirsiniz. Bir bebeğe hiç uyumadan bakım verme döngüsünü sürdürmek kolay değil: Ya şalter tehlikeli bir anda indirir kendini – uyuyup bebeğin üstüne kapanabilirsiniz, ya da uykusuzluk dolayısıyla kilo alma ve depresyon sularında bulabilirsiniz 38 bedeninizi.

Bir de anneye ihtiyacı olan mesafeyi verebilen bir şeydir pompa. Arkadaşınızla kahve içmek için de olsa, milyon liralık işi takip etmek için de olsa bebeğinizden suçluluk duymadan ayrılmanızı sağlar.

Manuel Pompa Mı, Elektronik mi? 

Manuel pompaların avantajı fiyattır. Anneler kendi ritmini ayarlayarak da sağım yapmayı da severler. Ancak bir süre sonra çok yorucu olabilir. Nette araştırma yaparken ya da miniğin uykusundan fırsat bulup en sevdiğiniz diziyi izlerken sağım yapabilmenin keyfi ve konforu başkadır.

Süt Pompası Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Memeyi acıtmadan kavramasına, sütü boşaltmasına, bebeğin emme hareketini taklit ederek süt üretimini artırmasına ve biberona direkt sağım yapabilmesine dikkat etmekte fayda var. Parçalarının çok teferruatlı olmaması, kurulumun ve temizliğinin kolay olması bir de teknik servis desteğinin çok iyi olması yanına tik atılması gereken diğer kalemler.

natural pompa pink

Neden Philips Avent Pompa? 

Söyledik sanki. Sizce neden sahi? Bu arada Uykusuz Anneler’in Instagram hesabında bugün pompa hediyeli bir yarışma var. Belki bakmak istersiniz.

 

Süt Pompası Hakkında Her Şey  için 2 cevap

  1. gülistan bulut der ki:

    Önerilerinizi çok dikkate alıyoruz . Tşk ediyoruz bizlerlen paylaştığınız için

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede verilen bilgilerin profesyonel doktor tavsiyesi yerine geçmeyeceğini unutmayınız. Eğer ciddi belirtiler ve doktor tavsiyesi gerektiren durumlar söz konusuysa doktorunuza danışınız. Philips AVENT bu bilgilerin yanlış amaçlarla kullanılması sonucunda olabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.

GİZLİLİK POLİTİKASI

YASAL UYARI
Bu blogdaki tüm fotoğraflar ve yazılar Philips AVENT'e ait olup, izinsiz kopyalanması ya da herhangi bir yerde kullanılması 5846 sayılı FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNA göre yasaktır. İzinsiz kullanım durumunda gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.