Ayşe Öner’le Radyo Sohbetimiz | Hamile ve Anne
Kolik Nedir? Nasıl başa çıkılır?
Düz veya İçe Dönük Göğüs Uçlarının Tedavisi (Niplette)
Bezi Bırakma ve Psikoloji Gelişim
Bebeklerde Gaz Sancısını ve Koliği Gidermenin Yolları
Ayşe Öner’le Radyo Sohbetimiz
12 Ekim 2016

Geçen hafta sürprizli bir Perşembeyi tutuyordu içinde.

Severek dinlediğim Joy Fm’in bebek kanalı olan Baby Joy, benim için söylediği her şey kanun hükmünde olan Ayşe Öner’le sohbet programına davet ediyordu beni.

Yazmaya ara verecek, konuşacaktım bu sefer. Katılır mıydım?

IMG_1032

Vaktiyle ağır aheste çocuk sahibi olmaya karar verince girmişti Ayşe Hemşire hayatıma. Evlenmiş, 7 sene boyunca da çocuk yapsak mı acaba diye konuyu aklımızda dolandırıp durmuştuk. Yaş 34’ü bulmuştu tabii, -çok tezcanlıyım biliyorum, bir Bridget Jones hemşirem, bir ben!!! Akil bir geç yaş annesi olacağımdan atacağım her adımın santimetresini ölçmeye başlamıştım.

Allah’ım düşünün o günler Instagram/Twitter öncesi, Facebook’un masum lise fotoğraflarıyla dolu olduğu yıllar. Annelik post’larda değil, evlerde kapalı kapılar ardında yaşanan bir şey ve etrafımdaki herkes benim kadar aheste. Sonrasında onlarsız nasıl yaşayacağım diye düşündüğüm Bloglar da var, ama henüz miladı. Ne okuyacağım şimdi ben diye aranıp duruyorum. Bulduğum tek kitap, seçenek dolu ve aklımı karıştırıyor…

Kitap okumadan hayata mezun olamadığımdan, kitap okumadan o çocuğu doğuramayacağımı düşünüyorum üstelik.

Soruya dönüyorum: Katılır mıydım?

Cahiliye devrinin üstüne yığdığım ve annelikte önümü aydınlatacak her bilgiyi Ayşe Öner seminerleriyle toplamaya başlamışım ve 7 yıl geçmiş o zamandan sonra. Davet bana Victoria’s Secret kanatları takmış olduğundan, uçarak bile gidebilirdim Karnaval Radyo’ya. Lafı mı olurdu, elbette katılırdım.

IMG_6728

Başlangıç noktamdı Ayşe Öner. Sonrasında ne kadar uzadığımı onun sohbetinde bulacak, belki başka annelere yeni ve daha ileri bir başlangıç noktası koyacaktım.

1 saat boyunca konuştuklarımız yayında olacak bugün. Kadın, doğum, emzirme gibi konular üzerine biraz yeni, biraz radikal ve söylenmeyeni söyleyen bir sohbet duymak için bu Perşembe saat 16:00 – 17:00 veya bu Cumartesi saat 14:00 – 15:00 arası katılsanıza bize.

Dinliycem de Nerdesiniz?

Babyjoy dijital bir radyo olduğu için internet üzerindeyiz; karnavalradyo.com üzerinden BabyJoy’u açarak katılabilirsiniz sohbete. Sol baştan sayacak olursam Aslı Sabreden, ben, Ayşe Öner ve Semiha Flores “Anneler Anlatıyor” programında sizinle buluşmak için heyecanlıyız.

IMG_6730

Konuşurken değil de, yazarken rahat olan insanlardan olduğum için, sürc-ü lisan duyarsanız şimdiden affola.

 

 

Kategori: Genel
Etiketler:
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede verilen bilgilerin profesyonel doktor tavsiyesi yerine geçmeyeceğini unutmayınız. Eğer ciddi belirtiler ve doktor tavsiyesi gerektiren durumlar söz konusuysa doktorunuza danışınız. Philips AVENT bu bilgilerin yanlış amaçlarla kullanılması sonucunda olabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.

GİZLİLİK POLİTİKASI

YASAL UYARI
Bu blogdaki tüm fotoğraflar ve yazılar Philips AVENT'e ait olup, izinsiz kopyalanması ya da herhangi bir yerde kullanılması 5846 sayılı FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNUNA göre yasaktır. İzinsiz kullanım durumunda gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.